Image from University of Queensland

University of Queensland

St Lucia, Brisbane, 4001, Australia

Uniwersytet, Brisbane, Australia

Opinie Przegląd/informacje Mapa lokalizacji
Ocena na całym świecie

Oceny i recenzje na całym świecie

# pochodzenie # recenzje średni
1 bachelors portal 39 4.50
2 college dunia 25 4.10
3 facebook 693 3.80
4 google reviews 677 4.40
Całkowity 1434 4.11

Uniwersytet w Queensland, Brisbane, Queensland, Australia


Logo from institution

University of Queensland jest publiczną uczelnią badawczą zlokalizowaną głównie w Brisbane, stolicy australijskiego stanu Queensland. Założony w 1909 roku przez parlament stanowy, UQ jest klasyfikowany jako jeden z sześciu piaskowcowych uniwersytetów, co stanowi nieformalne wyznaczenie najstarszego uniwersytetu w każdym stanie.

UQ plasuje się w pierwszej pięćdziesiątce mierzonej w Performance Ranking of Scientific Papers for World Universities. Uniwersytet zajmuje również 46 miejsce w QS World University Rankings, 42 w US News Best Global Universities Rankings, 66 w Times Higher Education World University Rankings i 54 w Academic Ranking of World Universities.

The University of Queensland (UQ) jest jedną z wiodących australijskich instytucji badawczych i dydaktycznych. Dążymy do doskonałości poprzez tworzenie, zachowanie, przekazywanie i stosowanie wiedzy. Od ponad stu lat kształcimy i pracujemy z wybitnymi ludźmi, aby zapewnić przywództwo wiedzy dla lepszego świata.

Położony na 114 hektarach ziemi Brisbane River-bound, główny kampus UQ jest tętniącą życiem mieszanką majestatycznych budynków z piaskowca i współczesnej architektury, ogrodów krajobrazowych i jezior.

Na terenie kampusu znajdują się nowoczesne obiekty dydaktyczne i badawcze, w tym laboratoria, sale wykładowe i największa biblioteka badawcza w Queensland. Na tym rozległym terenie znajduje się również wiele obiektów sportowych, muzeów, kawiarni i tych słynnych drzew Jacaranda.

Kampus St Lucia znajduje się zaledwie siedem kilometrów od centrum Brisbane, co czyni go atrakcyjnym miejscem do nauki, pracy i zwiedzania.

Gatton, wiejski kampus UQ, znajduje się w Dolinie Lockyer, 87 kilometrów na zachód od centrum Brisbane, w połowie drogi między Ipswich a Toowoombą.

Na tym rozległym kampusie, którego początki sięgają 1897 roku, znajdują się obiekty dydaktyczne i badawcze z zakresu nauk rolniczych, środowiskowych i weterynaryjnych. Jest to również gospodarstwo pracujące, z ponad 1000 hektarami jednostek mleczarskich, wieprzowych, uprawnych i pastwiskowych, a także obiektami po zbiorach i szklarniami. Obiekty Gatton znajdują się na tle zagród, obiektów sportowych oraz komunalnych ogródków owocowych i warzywnych.

Herston jest głównym kampusem Uniwersytetu Jagiellońskiego w zakresie nauczania i badań nad zdrowiem klinicznym.

Położony zaledwie kilka minut od CBD w Brisbane, Herston jest domem dla szkół Medycyny i Zdrowia Publicznego UQ, Centrum Badań Klinicznych UQ, Centrum Zdrowia Jamy Ustnej oraz działalności badawczej Szkoły Pielęgniarstwa i Położnictwa.

UQ Herston dzieli pomieszczenia z Royal Brisbane and Women's Hospital i QIMR Berghofer Medical Research Institute, umożliwiając studentom i odwiedzającym spotkania z czołowymi badaczami zdrowia, naukowcami i profesjonalistami.

University of Queensland , Brisbane, Australia

St Lucia, 4001 Brisbane, Australia