Image from University of Queensland

University of Queensland

St Lucia, Brisbane, 4001, Avustralya

Üniversite, Brisbane, Avustralya

yorumlar Genel bakış/Bilgi Konum haritası
Dünya çapında derecelendirme

Dünya genelinde derecelendirmeler ve incelemeler

# köken # yorum ortalama
1 bachelors portal 39 4.50
2 college dunia 25 4.10
3 facebook 693 3.80
4 google reviews 677 4.40
Toplam 1434 4.11

Queensland Üniversitesi, Brisbane, Queensland, Avustralya


Logo from institution

Queensland Üniversitesi, Avustralya'nın Queensland eyaletinin başkenti Brisbane'de bulunan bir devlet araştırma üniversitesidir. 1909'da eyalet parlamentosu tarafından kurulan UQ, her eyaletteki en eski üniversitenin gayri resmi bir tanımı olan altı kumtaşı üniversitesinden biri olarak sınıflandırılır.

Dünya Üniversiteleri Bilimsel Makalelerin Performans Sıralaması'na göre UQ ilk 50'de yer almaktadır. Üniversite ayrıca QS Dünya Üniversite Sıralamasında 46, US News En İyi Küresel Üniversiteler Sıralamasında 42, Times Yüksek Öğretim Dünya Üniversite Sıralamasında 66 ve Dünya Üniversiteleri Akademik Sıralamasında 54. sırada yer almaktadır.

Queensland Üniversitesi (UQ), Avustralya’nın önde gelen araştırma ve öğretim kurumlarından biridir. Bilginin yaratılması, korunması, aktarılması ve uygulanması yoluyla mükemmellik için çabalıyoruz. Bir asırdan fazla bir süredir, daha iyi bir dünya için bilgi liderliği sağlamak için seçkin insanlarla eğitim verdik ve birlikte çalıştık.

114 hektarlık Brisbane Nehri kıyısındaki arazide yer alan UQ'nun ana kampüsü, görkemli kumtaşı binalar ile çağdaş mimari, peyzajlı bahçeler ve göllerin canlı bir karışımıdır.

Miras listesinde yer alan Great Court'tan dışarı çıktığınızda, laboratuarlar, amfiler ve Queensland’in en büyük araştırma kütüphanesi dahil modern eğitim ve araştırma tesisleri bulacaksınız. Geniş alanlar ayrıca çeşitli spor tesislerine, müzelere, kafelere ve şu ünlü Jacaranda ağaçlarına ev sahipliği yapmaktadır.

St Lucia kampüsü, Brisbane şehir merkezine sadece yedi kilometre uzaklıkta olduğundan eğitim, çalışma veya ziyaret için çekici bir yerdir.

UQ'nun kırsal kampüsü olan Gatton, Brisbane şehir merkezinin 87 kilometre batısında ve Ipswich ile Toowoomba'nın ortasında, Lockyer Vadisi'nde yer almaktadır.

Geçmişi 1897'ye uzanan bu geniş kampüste, tarım, çevre ve veterinerlik bilimlerinde eğitim ve araştırma tesisleri bulacaksınız. Aynı zamanda 1000 hektardan fazla mandıra, domuz, mahsul ve otlatma birimlerinin yanı sıra hasat sonrası tesisleri ve seraları olan faal bir çiftliktir. Gatton'ın tesisleri, arka planda çiftlikler, spor olanakları ve yerel meyve ve sebze bahçeleri ile çevrilidir.

Herston, UQ’nun klinik sağlık eğitimi ve araştırması için ana kampüsüdür.

Brisbane CBD'den sadece birkaç dakika uzaklıkta bulunan Herston, UQ'nun Tıp ve Halk Sağlığı okullarına, UQ Klinik Araştırma Merkezi'ne, Ağız Sağlığı Merkezi'ne ve Hemşirelik ve Ebelik Okulu'nun araştırma faaliyetlerine ev sahipliği yapmaktadır.

UQ Herston, Royal Brisbane ve Kadın Hastanesi ve QIMR Berghofer Tıbbi Araştırma Enstitüsü ile ortak binaları paylaşarak, öğrencilerin ve ziyaretçilerin önde gelen sağlık araştırmacıları, akademisyenler ve profesyonellerle omuzlarını ovmasına olanak tanır.

University of Queensland , Brisbane, Avustralya

St Lucia, 4001 Brisbane, Avustralya